logo

Најава на Хелти Јога Ретрит во Мај

Планирајте ги слободните денови на крајот на МАЈ 2024 со време и дојдете со нас на 18 (осумнаесетиот) Хелти  ЈОГА ретрит овој пат на едно посебно и уникатно место.

Healthy Yoga Retreat

✓ 4 дневен ретрит (3 ноќевања со вклучено доручек и вечера)
✓ Утрински и вечерни јога вежби за физичко и ментално здравје
✓ EFT (Emotional Freedom Technique) – Техника за емоционално ослободување
✓ Тимски активности
✓ Разбирање на тајните на умот
✓ Инстроспекција
✓ Медитација
✓ Техники за дишење

ДАТА

Продолжен викенд во Мај.  Термин 23.05.2024 до 26.05.2024  (3 ноќи / полу- пансион). Early Booking цена до 1 Април 190 ЕВРА

Ако сте заинтересирани пријавете се ТУКА 

МЕСТО НА ОДРЖУВАЊЕ

Хотел Мерар (https://merarhotel.com/), кој е дел од приморското рибарско-туристичко село Ќерет (анг. Qerret).

Ќерет се наоѓа на идеална локација на Јадранскиот брег, на 3 до 5 км од Каваја, на 25 километри од Драч , и на само 50 километри од Тирана.

Туристичкиот дел од Ќерет е дел од административната единица Голем, една од најпосакуваните и најпосетените туристички дестинации од земјата и странство.

Хотелот Мерар е лоциран директно на море / приватна плажа со лежалки и чадори кои што се обезбедени за гостите на хотелот) / Сместувањето е во двокреветни и трокреветни соби.

Early Booking попуст е добиен на уплата од 50 %  направени до 01 Април 2024 

Поглед на шеталиштето во Ќерет – види слика

Како се стигнува?

До Ќерет се стигнува со автомобил  преку преку Косово, Фуш Круја и Драч од една страна. Се вози по конфорен автопат 350 км и се стига за 4,5 часа. Од друга страна може да се стигне и преку Струга, Елбасан, Рогожине но иако овој пат е покус за 40 километри, тој е понеповолен за возење, посебно на македонската страна ако се оди од Скопје.

Погодности за активности

Долгите километарски песочни плажи на Јадранското море се идеални за рекреативно трчање, пешачење и вежбање јога, а бројните кафебарови и ресторанчиња долж брегот се погодни за релаксација и далечински видици во морето. Плиткиот песочен морски брег овозможува капење од крајот на Април па се’ до крајот на Ноември секоја година.

По плажа може да се стигне до Драч – 20 км прошетка во еден правец. Види слика

Во составот на селото има прилично голема марина со рибарски чамци и бротчиња. Таму може да се набави свежа риба пресно уловена во утринските часови и може да се набави по поволни цени.

EARLY BOOKING ЦЕНА

За 50 % уплата направена до 01 Април 2024 цената на аражманот е 190 евра.  Истиот попуст важи и за фамилии.

ЦЕНА НА АРАЖМАН

по 1 Април 2024 изнесува 270 евра

Во цената е вклучено:

  • 3 ноќевања, (сместувањето е во двокреветни и/или трокреветни соби)
  • храна на база шветска маса-полупансион (појадок и вечера) и учество на програма и  семинарот

Превоз: Постои можност за превоз но во зависнот од бројот на пријавени учесници ќе се договориме со групата.

Откажувања: Нема да се наплати за откажување направено 30 дена пред пристигнување; По овој период – 100% наплата; No show – 100 % наплата

Прочитајте ОВДЕ  повеќе за јога ретритот и програмата и зошто е добро да дојдете во Ќерет и на Хелти Јога на ретрит со нас овој Мај

Ретритот по 18 (осумнаести) пат ќе го води Билјана Пешева – професионален обучувач за возрасни, тренер за сеофатна лична благосостојба (Wellness coach) и Јога инструктор во Healthy YOGA

Повеке информации на вибер 070234740, маил healthyyogaskopje@gmail.com

Погледнете го видеото од плажите во Ќерет

 

 

Layer 1